Z ostatniej chwili

Dzień osób z niepełnosprawnością

2019-05-28 14:09:06 informacje
img

Warsztaty, spotkania ze specjalistami czy występy artystyczne czekały na uczestników Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który obchodzony był 28 maja w budynku przy al. Niepodległości 20/22 - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Podczas spotkania można było m.in. dowiedzieć się, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności, starać się o rentę i jak ją zwiększyć, jakie inne świadczenia należą się osobom z niepełnosprawnością oraz jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS), by jak najwięcej spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych załatwiać przez internet. Pracownicy NFZ informowali o możliwościach wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe, dopłatach do sprzętu ortopedycznego, wyrobów medycznych czy Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Oferty wsparcia prezentowali też eksperci z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Częstochowskiego Centrum Świadczeń, Stowarzyszenia Amazonki, Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie, Komendy Miejskiej Policji, lokalnych instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach o autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Były też kiermasz prac i występ artystyczny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Mężczyzn Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Braci Albertynów oraz kiermasz prac Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "INTEGRACJA”.

Organizatorem Dnia Osób z Niepełnosprawnością był Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z instytucjami i organizacjami miejskimi.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0551 seconds.