Z ostatniej chwili

Dziś kolejny Turniej Jednego Wiersza

2019-07-25 15:16:46 informacje
img

Kolejny Turniej Jednego Wiersza o nagrodę Czytaj! odbędzie się dzisiaj, w czwartek 25 lipca.  Miejsce artystycznej rywalizacji - to samo, co zwykle: Cafe Belg (II Aleja32). Bez zmian jest też godzina rozpoczęcia: 20.00.

Uczestnicy rywalizują o nagrodę w wys. 200 zł. By w tej rywalizacji wziąć udział, trzeba przynieść zapisany  własny wiersz i przeczytać go przed jurorami i publicznością (jest na to 5 minut), a póżniej… czekać na werdykt.

Tematyka tekstów jest dowolna, wiek uczestników także. Wiersz nie powinien być wcześniej publikowany, a autor nie powinien być zawodowcem (może mieć na koncie nie więcej niż 2 tomy poetyckie). 

Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej częstochowian, promocja młodych talentów oraz wyłonienie laureatów spośród uczestników.

Turniej ma za sobą już wiele edycji, ale wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W klubowej atmosferze młodzi i starsi poeci znajdą przyjazne miejsce dla prezentowania swojej twórczości i wrażliwości. Każdy poeta będzie mógł podzielić się swoją twórczością. 

Turniej odbywa się w ramach cyklu PO_CZYTAJ!, czyli akcji promującej Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!".

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Ośrodka Promocji Kultury "Gaude Mater".

Page generated in 0.0149 seconds.