Z ostatniej chwili

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

2018-09-19 12:12:38 informacje
img

W Częstochowie trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Za nami już m.in. V Bieg Rodzinny Zabieganych, a w programie jeszcze m.in. miejska gra rowerowa, piknik, nordic walking i oczywiście Dzień bez Samochodu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę 22 września wszyscy użytkownicy Częstochowskiego Roweru Miejskiego będą mogli z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu korzystać z wypożyczanych rowerów bez opłat przez 2 pierwsze godziny użytkowania. W porównaniu z oficjalnym cennikiem o 1,5 godziny zwiększy się w tym dniu czas darmowego wypożyczenia roweru miejskiego.
- Mamy nadzieję, że ta wspólna inicjatywa firmy Nextbike Polska oraz MOSiR w Częstochowie przyczyni się do promocji sytemu CRM i jako jedna z wielu miejskich akcji promocyjnych i rowerowych inwestycji pomoże kreować proekologiczne i prozdrowotne zachowania mieszkańców Częstochowy - mówi Marcin Mazik z MOSiR. - Rowerem jest szybciej (bo omijamy korki), zdrowiej i taniej. Zapraszamy na miejskie rowery!
Akcja promocyjna obowiązuje przez całą sobotę – 22 września, w godz. 00.00 – 24.00. Po przekroczeniu darmowych pierwszych dwóch godzin następuje powrót do standardowego cennika, czyli koszt trzeciej godziny to 10 zł, a czwartej i każdej następnej - 14 zł.
W sobotę także właścieciele samochodów będą mogli podróżować za darmo komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego.
Głównym celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promowanie transportu przyjaznego dla mieszkańców, zachęcanie ich do łączenia dostępnych środków transportu (m.in. publicznego, roweru), jednocześnie oszczędzając pieniądze, poprawiając kondycję i pozytywnie wpływając na środowisko.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma promować wszystkie możliwe sposoby przemieszczania się, które spełnią nasze oczekiwania, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska, a więc jazdę na rowerze, korzystanie z transportu zbiorowego, chodzenie i bieganie. Trwa od 16 do 22 września.

Page generated in 0.0337 seconds.