Z ostatniej chwili

Finał CZUMO

2021-06-15 14:08:21 informacje
img

Zakończyła się realizacja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Uczestniczyli w nim uczniowie podstawówek z Częstochowy i okolic - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Podczas podsumowania w auli Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej uczestnicy ostatniej – czwartej edycji projektu odebrali dyplomy za aktywny udział w dodatkowych zajęciach, poszerzających ich wiedzę z szeroko rozumianej nauki. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, władze uczelni oraz związani z projektem pedagodzy i pracownicy częstochowskiej Politechniki.

Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy przygotowano we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, trwał od października 2018 r. do czerwca 2021 r. W jego ramach zrealizowano 4 edycje.

Udział w nim wzięło 720 uczniów z 18 szkół podstawowych. Zajęcia były realizowane w trzech grupach wiekowych: Odkrywcy (6-9 lat), Poszukiwacze (10-12 lat) oraz Młodzi Naukowcy (13-16 lat). 

Projekt - to w sumie 900 godz. zajęć dodatkowych, takich jak: Badaj świat z łazikiem marsjańskim, Poleć dronem!, Samochód przyszłości, Programowanie robotów edukacyjnych, Drukowanie 3D, Owady dla ciekawskich - bionika, Sitodruk - nadruk logotypów na koszulkach, Skanowanie 3D

Dla starszych uczestników odbywały się warsztaty Design Thinking - nauka kreatywnego myślenia. Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu były zajęcia wyjazdowe w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi oraz Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.