Z ostatniej chwili

Finał WOŚP w Częstochowie – prawie pół miliona

2021-02-26 10:21:07 informacje
img

465 tys. zł z niewielkim „kawałkiem” – tyle udało się zebrać w naszym mieście podczas tegorocznego, 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tzw. deklarowana kwota tej najbardziej znanej – także w świecie – polskiej zbiórki to w tym roku łącznie ponad 127 mln zł.

Częstochowski sztab WOŚP uzbierał tym razem w sumie 465.000,79 zł. Na pl. Biegańskiego datki na cel „Orkiestry” zbierał także m.in. prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Mimo niesprzyjających, pandemicznych warunków efekt częstochowskiej zbiórki zbliżony jest do wyników z poprzednich lat –  w 2020 r. łącznie udało się zebrać ponad 551 tys. zł, a rok wcześniej – ponad 457 tys. zł.

W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem „Finał z głową” – a to dlatego, że zebrane fundusze pójdą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. finał WOŚP był już drugim zorganizowanym z myślą o tym obszarze służby zdrowia.  

Tzw. deklarowana kwota ogólnopolskiego finału to dokładnie 127.495.626 zł. Obejmuje wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizny przekazane przez partnerów. Nie jest to jednak ostateczny wynik – do końca lutego potrwa podliczanie wszystkich zbiórek na rzecz 29. Finału. Także do końca lutego można jeszcze wesprzeć cel 29. Finału WOŚP m.in. poprzez wpłaty przelewem lub SMS-em.

Page generated in 0.0165 seconds.