Z ostatniej chwili

Fontanny zaczną działać w lipcu

2020-06-08 11:58:42 informacje
img

Uruchomienie większości fontann miejskich planuje się na pierwszy tydzień lipca. W letnie dni będzie się więc można prawdopodobnie ochłodzić m.in. przy „Dziewczynce z gołębiami”, w Parku Staszica czy na placu Orląt Lwowskich - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W tym roku znacznie później niż zwykle, z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce, zostaną uruchomione miejskie fontanny. Wśród obiektów, które powinny zacząć działać w pierwszym tygodniu lipca znalazły się te w III alei NMP („Amonit” i „Dziewczynka z gołębiami”), fontanna obok budynku Urzędu Miasta przy ul. Waszyngtona 5, przy Filharmonii Częstochowskiej (ul. Wilsona), na placu Orląt Lwowskich oraz 3 agregaty fontannowe w Parku Staszica (w parkowym stawie).
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy zakłada, że do tego czasu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przedstawi ewentualne wskazówki lub wytyczne dotyczące uruchomienia i funkcjonowania nie tylko fontann, ale także minitężni solankowej na Promenadzie Czesława Niemena oraz zdrojów wodnych (poidełek) na terenach zieleni miejskiej.
Uruchomienie tężni oraz poidełek może być rozważane w sytuacji dalszego rozluźniania ograniczeń wynikających z pandemii.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.