Z ostatniej chwili

Gala rzetelnych lokatorów

2019-06-03 12:51:24 informacje
img

Finał konkursów „Rzetelny Lokator” i „Wspólny dom, wspólna sprawa” odbył się wFilharmonii Częstochowskiej. Uczestnicy gali mieli okazję wysłuchać m.in. koncertu Haliny Mlynkovej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Organizatorem konkursów dla lokatorów mieszkań komunalnych i członków wspólnot mieszkaniowych jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS”. Miejska spółka była także organizatorem uroczystości.

Tak jak w ubiegłych latach zadaniem uczestników konkursów było napisanie krótkiego tekstu w dowolnej formie na zadany temat. Tym razem motywem przewodnim konkursów była rodzina. Temat kojarzący się z tym, co ludziom najbliższe, odnoszący się więc pośrednio także do miejsca zamieszkania, osiedla, dzielnicy, miasta…  Autorzy nadesłanych prac (było ich łącznie blisko 120) podeszli do tematu w różny sposób: wracali do wspomnień, opisywali najbliższych, pisali o swoich uczuciach i relacjach z rodziną, przywoływali rodzinne anegdoty. Tłem dla tych opowieści była Częstochowa – zarówno ta sprzed jakiegoś czasu, jak i miasto, w którym obecnie żyjemy.

- Wszyscy tworzymy lokalną miejską wspólnotę i wszyscy powinniśmy się czuć tu dobrze, jak we własnym, wspólnym domu, który rzeczywiście jest naszą wspólną sprawą. To jest możliwe nie tylko dzięki wysiłkom miasta czy np. takiej spółki jak ZGM, ale dzięki Wam wszystkim – mówił w czasie spotkania prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział, a gratulacje i nagrody (sprzęt AGD) odebrali autorzy najwyżej ocenionych przez jury prac. Wyróżnienia przyznano łącznie 20 osobom (po 10 w każdej kategorii), a główne nagrody trafiły do 6 osób (po 3 w konkursie).

W konkursie „Rzetelny Lokator” laureatami zostali: Magdalena Pietrasiak (I nagroda), Witold Kluczniak (II) i Marcin Leśniak (III), natomiast w konkursie „Wspólny dom, wspólna sprawa”: Bogumiła Pytlas (I), Szymon Sikorski (II) i Sławomir Pytlas (III).     

Uroczystość w Filharmonii wokalnie uświetniły aktorki częstochowskiego Teatru Iwona Chołuj i Marta Honzatko, a na finał – jako gwiazda wieczoru - wystąpiła Halina Mlynkova z zespołem.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0244 seconds.