Z ostatniej chwili

Giełda Staroci na Zawodziu

2020-01-14 11:17:37 informacje
img

W najbliższą sobotę 18 stycznia po raz pierwszy w nowym miejscu: na targowisku przy Rynku Narutowicza odbędzie się Giełda Staroci. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to impreza cykliczna, w każdą trzecią sobotę miesiąca – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Od 1 stycznia w wyniku rozstrzygnięcia przetargowego Urząd Miasta Częstochowy zawarł umowę dzierżawy na prowadzenie targowiska przy Rynku Narutowicza. Podobnie jak od ponad 20 lat, przez następne 3 lata targowisko będzie prowadziła spółka cywilna Wakand.

Jej przedstawiciele poinformowali, że podejmą się organizacji Giełdy Staroci, która funkcjonowała wcześniej na Rynku Wieluńskim. Z dotychczasowych rozmów wynika, że uczestnictwem w pierwszej giełdzie w najbliższą sobotę zainteresowanych jest blisko sto podmiotów.

Spółka liczy na powodzenie przedsięwzięcia, zważywszy na zainteresowanie kupców, duży i urządzony teren do dyspozycji oraz położenie – z dogodnym połączeniem komunikacji miejskiej, bliskością DK-1 i dużym parkingiem. Na Rynek na Zawodziu można dojechać autobusami MPK linii 11, 13, 21, 27 28 i 31.

Organizatorzy zapraszają zarówno wystawców, jak i tych, co chcą kupić lub obejrzeć starocie. Targowisko będzie czynne od świtu do ostatniego klienta.

Page generated in 0.0213 seconds.