Z ostatniej chwili

Groźny wypadek z udziałem motorowerzystki

2019-05-09 10:49:02 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają szczegóły wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek kilka minut przed godz. 16.00 na ul. Głównej w Kłobucku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 49-letnia motorowerzystka podczas wykonywania skrętu w lewo zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku volkswagenem. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do częstochowskiego szpitala - informuje kłobucka Policja.
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 6 maja, kilkanaście minut przed godz. 16.00 na ul. Głównej w Kłobucku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 49-letnia motorowerzystka, mieszkanka powiatu kłobuckiego, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w drogę szutrową, zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku volkswagenem. Oba pojazdy poruszały się w kierunku centrum Kłobucka. Poważnych obrażeń ciała doznała motorowerzystka, z miejsca zdarzenia została zabrana do częstochowskiego szpitala.
Samochodem osobowym kierował 33-letni mieszkaniec Częstochowy, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Stan trzeźwości kobiety jadącej motorowerem będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi.
Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód i motorower biorące udział w wypadku, w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów.
Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.
Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.
Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0199 seconds.