Z ostatniej chwili

KIT KAT Ruby – pierwszy na świecie baton z czekoladą rubinową

2018-04-12 13:02:04 informacje
img

Nowy KIT KAT Ruby to pierwszy na świecie baton w odkrytej ponad pół roku temu, nowej czekoladzie o naturalnej rubinowej barwie. To także triumf innowacyjności w podejściu do produktu. Od odkrycia czekolady rubinowej – najmłodszej w rodzinie z dotychczas znanych czekolad: gorzkiej, mlecznej i białej, do stworzenia pierwszego produktu z jej wykorzystaniem minęło tylko kilka miesięcy. Nestlé to pierwszy na świecie producent, który umożliwi degustację rubinowej czekolady konsumentom na całym świecie w formie kultowego batona KIT KAT.
KIT KAT Ruby od Nestlé ma przyjemnie owocowy, lekko jagodowy smak i aromat, kremową konsystencję oraz naturalnie różowawą barwę, mimo że rubinowa czekolada nie zawiera dodatku żadnych barwników. Swoje wyjątkowe walory zawdzięcza wyłącznie ziarnom kakaowca Ruby. Czekolada rubinowa powstała ze specjalnej odmiany ziaren kakaowca, zwanych właśnie rubinowymi. Cechuje się delikatnym smakiem świeżych owoców, dodatkowo różni się barwą od znanych nam czekolad gorzkich, mlecznych i białych.
Od kiedy Barry Callebaut, 80 lat po prezentacji białej czekolady, zaprezentował światu we wrześniu 2017 r. po raz pierwszy czekoladę rubinową, w Nestlé ruszyły prace nad nowym produktem z jej wykorzystaniem. Stworzenie nowego, dostępnego na kilkudziesięciu rynkach, produktu to zazwyczaj miesiące, a nawet lata przygotowań. - Cieszymy się, że to właśnie Nestlé ma możliwość, jako pierwsza firma na świecie, wprowadzać produkt z nowo odkrytą czekoladą rubinową. KIT KAT Ruby to duże osiągnięcie pod względem szybkości prac nad produktem. ale także pod względem innowacyjności. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy zaprezentować ten produkt konsumentom w Polsce – powiedziała Agnieszka Biernacka, dyrektor Dywizji Słodyczy, Nestlé Polska. 
W styczniu baton zadebiutował na rynku japońskim i południowo-koreańskim. W Polsce  dostępny będzie od połowy kwietnia w wybranych sklepach.
Rubinowy baton dołącza do rodziny marki KIT KAT dostępnej obecnie na ponad 70 rynkach na całym świecie. O sile marki, zarejestrowanej jako znak handlowy już w 1911 roku, może świadczyć fakt, że w każdej sekundzie na całym świecie konsumowane jest aż 150 batonów KIT KAT. 
[dostarczył infoWire.pl]

Page generated in 0.0309 seconds.