Z ostatniej chwili

Kalina Matysiak po raz trzeci Mistrzynią Świata Freestyle Football

2018-08-28 14:40:20 informacje
img

W dniach 20 - 25 sierpnia w Pradze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Freestyle Football "Super Ball". Pojawiło się na nich 408 zawodników z 52 krajów. Na turnieju wystąpiła mocna reprezentacja z Polski, w tym zawodnicy ekipy R-Style i reprezentanci Częstochowy: Kalina Matysiak (Female Battles), Adrian Franc (Routine) i Piotr Bujak (Battles Pro).
Najlepiej wypadła Kalina, która już po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium podczas imprezy mistrzowskiej, wcześniej zdobywając 1. miejsce „Super Ball” w roku 2016 i 1. miejsce tegorocznego turnieju w Japonii „DAZN World Masters”. Podczas „Super Ball 2018” Kalina w półfinale pokonała włoszkę - Anastasie Bagaglini, a w finale spotkała się z inną Polką - obecną Mistrzynię Europy - Agnieszką Mnich.
W pozostałych konkurencjach Adrian Franc uplasował się na 5. miejscu kategorii Routine, w której na swoim koncie ma 2 brązowe i 1 srebrny medal z lat poprzednich.
W tym roku czekają nas jeszcze inne Mistrzostwa Świata z cyklu Red Bull Street Style, których finały w listopadzie odbędą się w Warszawie.