Z ostatniej chwili

Kieruje ruchem drogowym najlepiej w Polsce

2018-09-26 14:56:51 informacje
img

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie st. sierż. Jacek Głowacki zwyciężył w konkurencji kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu podczas XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” - informuje Policja. Częstochowski funkcjonariusz wygrał wcześniej etap wojewódzki turnieju. Puchar otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Jana Lacha.
36 zawodników reprezentujących 17 garnizonów Policji oraz Żandarmerię Wojskową rywalizowało w ubiegłym tygodniu o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w kraju. Uczestnicy, wyłonieni wcześniej w eliminacjach wojewódzkich, zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zawodowe.
Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. W 6 konkurencjach rozgrywanych przez 4 dni udział wzięli najlepsi funkcjonariusze ruchu drogowego z kraju, w tym st. sierż. Jacek Głowacki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Do współzawodnictwa na szczeblu krajowym przystąpiło 34 policjantów ruchu drogowego. Zostali wyłonieni podczas eliminacji przeprowadzanych na szczeblach powiatowym i wojewódzkim. Każdy garnizon zgłosił po dwóch policjantów. Dodatkowo w finale konkursu na zasadzie honorowego uczestnictwa brali udział dwaj żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. W sumie startowało 36 zawodników reprezentujących 17 garnizonów Policji oraz Żandarmerię Wojskową. Zawodnicy rywalizowali w wielu zadaniach sprawdzających ich wiedzę oraz umiejętności zawodowe. Poszczególne konkurencje rozgrywane były na terenie Krakowa oraz Chrzanowa.
Reprezentujący województwo śląskie policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie st. sierż. Jacek Głowacki zajął pierwsze miejsce w konkurencja K-3 – kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0412 seconds.