Z ostatniej chwili

Koduj z Gigantami – Monsteriada

2021-02-18 12:30:12 informacje
img

Trwa ósma edycja ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”. Zainteresowani wciąż mogą zapisać się na zajęcia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Bezpłatne warsztaty z programowania adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+. Podczas zajęć uczestnicy utrwalają sobie wiedzę na temat zasad działania komputerów i wykorzystywania nowych technologii. Całość służy zwiększeniu świadomości dzieci i młodzieży o programowaniu, zapoznaniu uczniów z narzędziami programistycznymi oraz przygotowaniu ich do świadomego i mądrego wykorzystania komputerów.

Na uczestników czekają takie bloki tematyczne jak: Scratch, Minecraft (klasy 1–3 szkoły podstawowej), Scratch, App Inventor, Glitch, HTML (klasy 4–6 szkoły podstawowej), C#, Visual Studio (klasy 7–8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe).

Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5-godzinnych w grupach do 12 osób. Dla uczestników przewidziano też konkurs z nagrodami. Organizatorem akcji pod patronatem Prezydenta Częstochowy jest szkoła „Giganci Programowania”.

Więcej informacji, wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym, dostępnych jest na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0138 seconds.