Z ostatniej chwili

Kolejne automaty do nielegalnych gier

2021-02-09 11:54:19 informacje
img

Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów do gier. Maszyny do hazardu znajdowały się w 2 lokalach na terenie Częstochowy. Właścicielom nielegalnych automatów do gier hazardowych grożą wysokie kary finansowe, a także nawet 3 lata więzienia – informuje częstochowska Policja.

W ubiegły czwartek policjanci weszli do 2 salonów gier w dzielnicy Wrzosowiak i zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zostały przeprowadzone eksperymenty procesowe. Potwierdziły, że były to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

To kolejne tego typu działania wymierzone w przestępczy proceder opierający się na czerpaniu korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych właścicielom grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Page generated in 0.015 seconds.