Z ostatniej chwili

Kradzionym transitem uderzył w radiowóz

2019-01-30 10:14:50 informacje
img

28-latka jadącego skradzionym samochodem dostawczym zatrzymali w Kalei na ul. Grodziskiej policjanci z kłobuckiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Interwencja mundurowych była związana ze zgłoszeniem od przypadkowego świadka, który zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę i poinformował o tym dyżurnego. Podczas zatrzymania kradzionego transita jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w policyjny radiowóz - informuje kłobucka Policja.
W minioną niedzielę kilkanaście minut po godz. 10.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie od przypadkowego świadka, którego zaniepokoił mężczyzna podejrzanie oglądający samochody zaparkowane w miejscowości Kalej (gmina Wręczyca Wielka). Jako pierwsi do osoby zgłaszającej dotarli policjanci z kłobuckiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Ustalili, że podejrzanie zachowujący się mężczyzna wsiadł do białego samochodu dostawczego i odjechał w kierunku ul. Grodziskiej.
Ta informacja również była bardzo istotna, ponieważ tego samego dnia około godz. 8.00 mundurowi odebrali komunikat o kradzieży białego forda transita, do której doszło na terenie Częstochowy. 
Po rozmowie z osobą zgłaszającą policjanci pojechali we wskazane miejsce. Po chwili zauważyli jadącego z przeciwka białego „dostawczaka”, który odpowiadał opisowi skradzionego pojazdu. Podczas zatrzymania kierowca transita stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w policyjny radiowóz. Na skutek tej kolizji zarówno policjanci, jak i kierowca forda nie odnieśli obrażeń ciała. 
Stróże prawa zatrzymali kierowcę kradzionego transita, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast pobrano od niego krew, by ustalić, czy nie znajduje się pod działaniem środków psychoaktywnych.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0292 seconds.