Z ostatniej chwili

Lepsze systemy grzewcze - miejskie dotacje czekają

2019-05-14 10:58:09 informacje
img

Tak jak w poprzednich latach, znowu można się starać o dotacje z budżetu miasta do wymiany systemów grzewczych na bardziej efektywne, ekologiczne źródła ciepła. Wnioski można składać do 28 czerwca w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Na wsparcie finansowe mogą liczyć częstochowianki i częstochowianie, którzy zdecydują się na modernizację systemów grzewczych w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta. Modernizacja ma polegać na zdemontowaniu i zlikwidowaniu źródła ciepła (kotła) opalanego węglem (także typu ekogroszek), miałem czy koksem oraz zastąpieniu go nowym, bardziej ekologicznym źródłem ciepła.

W przypadku zastąpienia ogrzewania węglowego kotłem gazowym, olejowym, podłączeniem do miejskiej sieci c.o., bądź ogrzewaniem elektrycznym, kwota dotacji wyniesie do 70 proc. kosztów netto zakupu nowego kotła (bez kosztów projektu i montażu) lub podłączenia do sieci c.o. (jednak nie więcej niż 6 tys. zł.)

Jeśli nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci gazowej lub ciepłowniczej, można otrzymać dofinansowanie do wymiany kotła starego typu na ekologiczny piec na paliwo stałe 5. klasy (np. ekogroszek). Dotacja wyniesie wówczas maksymalnie do 50 proc. kosztów netto zakupu nowego kotła (bez kosztów projektu i montażu, nie więcej niż 4 tys. zł).

Wnioski można składać w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13, pok. 3 do 28 czerwca.

Wnioski wraz z regulaminami dostępne są na stronie http://www.czestochowa.pl/page/6199,dotacje.html lub – w wersji papierowej – w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0178 seconds.