Z ostatniej chwili

Marcin Zegadło bohaterem Salonu Poezji

2019-05-17 14:53:07 informacje
img

Już w sobotę 18 maja można się wybrać na Salon Poezji z twórczością Marcina Zegadły do teatru im. A. Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15). Spotkanie odbędzie się na Scenie Kameralnej o godz. 16.00. 

Podczas sobotniego Salonu usłyszymy wiersze m.in. z tomów: „Zawsze Ziemia”, „Hermann Brunner i jego rzeźnia”, „Światło powrotne” w interpretacji aktorów częstochowskiego Teatru: Agnieszki Łopackiej i Adama Hutyry oraz Marcina Zegadły.

Oprawa muzyczna: Michał Rorat (piano), Sebastian Janik (saksofon altowy i sopranowy) 

Bilety w cenie: 10 zł do nabycia w kasie Teatru. Po spotkaniu będzie też możliwość  kupna tomów poezji: „Zawsze ziemia” (15 zł) oraz „Cały w słońcu (10 zł).

*

Marcin Zegadło (ur. 1977) - poeta, felietonista. Wydał sześć tomów wierszy: „Monotonne rewolucje" (Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego, Łódź 2003), „nawyki ciał śpiących" (Biblioteka Studium, Zielona Sowa, Kraków 2006), „Światło powrotne"  (Wydawnictwo Kwadratura, Łódź 2010), „Cały w słońcu" (SPP Oddział w Łodzi, Biblioteka Arterii, Łódź 2014), „Hermann Brunner i jego rzeźnia" (Wydawnictwo Forma, Szczecin 2015) oraz „Zawsze ziemia" (SPP Odział w Łodzi, Dom Literatury, Łódź 2018). Poezje i prozę publikował w prasie literackiej m.in. w „Studium”, „Odrze”, „Akcencie”, „Chimerze”, „Czasie Kultury”.  Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury. Współpracuje z warszawską „Gazetą Wyborczą”. Jego wiersze były tłumaczone na język rosyjski i ukraiński. Mieszka w Częstochowie. 

 

Page generated in 0.0152 seconds.