Z ostatniej chwili

Marszałkowski Budżet Obywatelski

2019-06-25 10:49:07 informacje
img

Ruszyła I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. 28 czerwca w Częstochowie odbędzie się spotkanie poświęcone jego idei i zasadom realizacji - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Kampania informacyjna poświęcona I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do 19 lipca. W tym czasie w całym województwie organizowane są spotkania z mieszkańcami. Przedstawi się na nich założenia i zasady, które będą obowiązywały w realizacji projektu.

W spotkaniach biorą udział eksperci ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, którzy przybliżają założenia Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, przedstawiają wzory dokumentów i przykładowe zadania. Spotkania są też okazją do rozmowy o pomysłach i zadaniach, które mieszkańcy chcieliby zgłosić w I edycji.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 28 czerwca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie (ul. Ogińskiego 13 a). Początek spotkania o godz. 17.00.

Spotkania potrwają do 19 lipca. Mieszkańcy będą mogli składać propozycje zadań w dniach 1-26 lipca. Głosowanie odbędzie się 12-30 listopada 2019 r., a do 31 grudnia poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Szczegóły na stronie www.bo.slaskie.pl

Page generated in 0.035 seconds.