Z ostatniej chwili

Międzynarodowy sukces „Kopernika”

2021-11-05 13:33:31 informacje
img

Młodzież częstochowskiego VII LO po raz drugi z rzędu zdobyła nagrodę w międzynarodowym konkursie na esej organizowanym przez Pokojową Fundację Goi z Tokio we współpracy z UNESCO – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Uczennice i uczniowie częstochowskiego VII LO wzięli udział w tym konkursie po raz siódmy –  tegoroczny temat brzmiał „What is life” (,,Czym jest życie”). Konkurs odbył się jeszcze w zeszłym roku szkolnym, ale wyniki ogłoszono dopiero pod sam koniec października. Młodzież „Kopernika” wysłała do Japonii 8 esejów – wysiłek ten przyniósł efekt w postaci nagrody „School Incentive Award”. 

Wyróżnienie to warto docenić tym bardziej, że „Kopernik” jest jedyną szkołą z Polski, która uzyskała taki wynik, a konkurencja była ogromna – nadesłano 28.217 esejów ze 161 krajów. Znalezienie się w gronie 66 wyróżnionych szkół ze wszystkich kontynentów było dla częstochowskiego liceum niespodzianką – szczególnie fakt, że udało się to osiągnąć dwa razy z rzędu. Organizator poinformował, że oficjalny certyfikat – już drugi dla tego liceum –  dotrze do niego z Japonii na przełomie grudnia i stycznia.  

6 z 8 uczennic i uczniów, którym szkoła zawdzięcza ten sukces, to tegoroczni absolwenci, którzy jeszcze w wirze przygotowań do matury znaleźli czas i chęci, by po raz ostatni reprezentować swoje liceum. Niektórzy przystąpili do konkursu po raz drugi; dla innych była to już trzecia próba. Pełny skład grupy pracującej pod opieką anglistki Marzeny Kossak-Wąchały prezentował się tak: 

•       NATALIA ŚLUSARCZYK (klasa 3F)

•       ROKSANA RĘCZMIN (klasa 3F)

•       MAGDALENA SZYDA (absolwentka z klasy 3G)

•       MAGDALENA ORDA (absolwentka z klasy 3G)

•       ALEKSANDRA SUFIN (absolwentka z  klasy 3G)

•       WERONIKA SZYDŁOWSKA (absolwentka z klasy 3G)

•       KACPER MĘCKA (absolwent z klasy 3G)

•       KONRAD BŁOSIŃSKI (absolwent z klasy 3B)

Zaraz po ogłoszeniu wyników, opiekunka grupy zorganizowała spotkanie całej „ósemki” na platformie  online – wszyscy mogli znowu się zobaczyć, wspólnie cieszyć sukcesem oraz podsumować cały konkurs. 

Page generated in 0.0222 seconds.