Z ostatniej chwili

Młode, zdolne częstochowianki

2018-05-08 11:39:17 informacje
img

Rok praw kobiet, który obchodzimy w tym roku, zainspirował organizatorów akcji do zaprezentowania młodych częstochowianek zajmujących się tworzywem filmowym i to z sukcesami. W pierwszym odcinku cyklu - we wtorek 8 maja - czekają nas prezentacje filmów i rozmowy z Marią Jeziorowską, Alicją Ziental, Katarzyną Lesiak i Zuzanną Ciesielską.
* Maria Jeziorowska ma dopiero 19 lat, a na koncie film krótkometrażowy. Scenariusz do niego wygrał ogólnopolski konkurs "Mój pomysł na film", a zeszłoroczny pokaz filmu w Kinie Studyjnym OKF ILUZJA zgromadził pełną salę widzów. "Imitacja" to pierwsza poważna produkcja filmowa Marii Magdaleny Jeziorowskiej. Obecnie pracuje nad kolejną. 
* Alicja Ziental - jest studentką III roku Kulturoznawstwa europejskiego ze specjalnością film i realizacja obrazu filmowego. Skończyła częstochowskiego "Plastyka". Swoją przygodę z filmem zaczęła, biorąc udział w konkursie "Częstochowa w Kadrze" w 2015 r. filmem "Wampirek". Podczas wtorkowego wieczoru filmowego zobaczymy dwa jej filmy: "Tak normalnie, może być" – wyróżnienie na "Częstochowa w kadrze" w 2017 r. oraz "Czerwona bila" - kryminał, którego akcja dzieje się na turnieju snookera.
* Katarzyna Lesiak - obecnie studentka III roku Kulturoznawstwa Europejskiego na profilu Film i realizacja obrazu filmowego w Akademii im. Jana Długosza zaprezentuje film "Krzysztof Kułak. Nie tylko MMA".
* Zuzanna Ciesielska - studentka Kulturoznawstwa Europejskiego na profilu film pokaże dzieło zatytułowane „Smycz” - pomysł na film powstał właściwie przez przypadek, ponieważ wszystko zaczęło się od zwykłej luźnej rozmowy na zajęciach dotyczącej tego, czy zwierzęta czują, że ich ludzki opiekun odszedł i jak się wtedy zachowują. 
Spotkanie w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje" odbędzie się w Kinie Studyjnym OKF "Iluzja" (III Aleja 64). Początek o godz. 18.30. Wstęp na pokazy i spotkanie wolny.

Page generated in 0.0282 seconds.