Z ostatniej chwili

Mobilne płatności za postój – łatwe i wygodne

2021-11-05 12:52:22 informacje
img

Zmotoryzowani w Częstochowie mogą wybierać spośród aż siedmiu operatorów płatności mobilnych za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Tak szerokiego wyboru nie ma na razie żadne inne polskie miasto – informuje Biuro Prasowe magistratu.   

Kolejnym, siódmym już operatorem takich płatności będzie Flowbird (wcześniej w tym roku dołączył do tego grona jeszcze CPG).

Wnoszenie opłat takim sposobem jest bardzo wygodne. Nie musimy szukać parkomatu ani obawiać się ewentualnej kolejki do takiego urządzenia. Opłatę można uiścić w samochodzie – bez ryzyka natrafienia na kontrolę podczas przedłużającego się pobytu przy parkomacie. 

Jakie są główne zalety płatności mobilnych?

•  nie musimy mieć przy sobie bilonu ani karty płatniczej,

•  nie przepłacamy – aplikacja mierzy czas postoju, dzięki czemu płacimy dokładnie tyle, ile trwało parkowanie (konkretny czas, bez żadnej zbędnej nadpłaty),

•  nie musimy się martwić o bilety – wystarczy, że raz umieścimy identyfikator konkretnej usługi na szybie, a kontroler zawsze będzie wiedział, że korzystamy z jednej z aplikacji (preferowana jest naklejka wewnątrz pojazdu), 

•   nie musimy wracać do samochodu, aby przedłużyć parkowanie,

•   dzięki aplikacji parkowanie i zapłata za usługę zajmują tylko kilkanaście sekund.

 

Aby zapłacić mobilnie, kierowcy mają do dyspozycji siedem aplikacji dostępnych m.in. pod adresami internetowymi operatorów:

www.skycash.com  

www.mpay.pl  

www.pango.pl    

www.electronicparking.pl  

www.mobilet.pl  

www.cityparkinggroup.pl   

www.flowbird.pl   

Można je ściągnąć z danej strony lub wyszukać w jednym ze sklepów internetowych z aplikacjami. Po automatycznej instalacji należy założyć konto oraz podpiąć kartę płatniczą lub zasilić je daną kwotą. 

Płatności mobilne cieszą się stale rosnącą popularnością wśród częstochowianek i częstochowian. W zeszłym kwartale co szósta osoba kupująca jednorazowy bilet postoju w SPP nabyła go z wykorzystaniem jednej z platform do transakcji mobilnych.

Strefy Płatnego Parkowania (SPP) znajdują się praktycznie we wszystkich polskich miastach. Nie ma jednak takiej aplikacji, która zasięgiem objęłaby cały kraj, tzn. umożliwiałaby wnoszenie opłat w każdej płatnej strefie w Polsce. Poszczególne aplikacje pozwalają opłacić parkowanie w niektórych tylko miastach, a jeżeli ktoś często podróżuje, powinien mieć ich na smartfonie kilka. Na stronach operatorów jest wykaz miast, w których jest dostępna dana aplikacja. Częstochowski MZD pod tym względem daje kierowcom możliwość największego wyboru.

Oprócz dostępności opłat za postój stale poprawia się także dostępność miejsc do parkowania w SPP. Dzięki trwającym inwestycjom kolejnych kilkanaście miejsc postojowych powstanie jeszcze do końca tego roku przy ulicach Wilsona, Żwirki i Wigury, Słowackiego i Dąbkowskiego. Obecnie w SPP do dyspozycji jest ponad 3500 miejsc postojowych. 

W tym roku wymieniono i dokupiono łącznie 160 parkomatów w obszarze Strefy Płatnego Parkowania. Wszystkie umożliwiają płatność bezgotówkową – oprócz standardowej. 

Informacje na wszelkie tematy związane ze Strefą Płatnego Parkowania w Częstochowie można znaleźć na stronie www.mzd.czest.pl 

 

Page generated in 0.0223 seconds.