Z ostatniej chwili

Moje serce dało ci dom

2019-06-04 10:46:27 informacje
img

W ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Częstochowskich Dni Rodziny zorganizowano kolejną- trzynastą - edycję konferencji ,,Moje serce dało Ci dom” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Konferencja, która odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta, była okazją, aby merytorycznie podyskutować o pieczy zastępczej, podziękować za codzienną pracę i zaangażowanie, nagrodzić rodziców zastępczych. Siedem rodzin otrzymało statuetki - Anioły Rodzicielstwa Zastępczego.

W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak, który złożył życzenia i podziękował rodzinom zastępczym, doceniając ich ogromną rolę w kształtowaniu otwartego społeczeństwa. Podkreślił, jak ważne jest środowisko, w którym wychowują się młodzi ludzie.

- Zapewniacie Państwo dzieciom przyjętym do rodzin wsparcie i opiekę – mówiła Iwona Borysiuk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Pamiętajmy, że trafiają do Was dzieci w bardzo trudnej sytuacji, często poranione, a Wy dajecie im miłość, szacunek i zrozumienie. To procentuje każdego dnia i daje nadzieję, że w przyszłości dzieci, którymi się opiekujecie, będą mogły stworzyć własne, dobrze funkcjonujące rodziny.

Podczas konferencji jedna z częstochowskich mam zastępczych - Sylwia Kołodziejczyk – opowiedziała m.in. o tym, jak żyje się w takiej dużej rodzinie, a Liliana Ociepa – pedagog, mama zastępcza, kierownik placówki opiekuńczo-wychowawczej – mówiła, jak mądrze towarzyszyć w kryzysach dzieciom z trudnym bagażem doświadczeń.

W programie konferencji znalazł się też występ młodej wokalistki Amelii Cierpiał.

W Częstochowie funkcjonuje obecnie 269 form rodzinnej pieczy zastępczej, w których przebywa ponad 370 dzieci. W ramach tej pieczy utworzono 4 rodzinne domy dziecka oraz 12 rodzin zastępczych zawodowych (dwie kolejne rodziny przeszły kwalifikację i przygotowują się do swojej nowej roli).

Organizatorem XIII edycji konferencji, która odbyła się 3 czerwca, był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie, a współorganizatorem Stowarzyszenie „Dla Rodziny”.

Przypomnijmy, że w ramach Tygodnia Rodzicielstwa Zastępczego od 4 do 7 czerwca można będzie wziąć udział w otwartych spotkaniach w Dzielnicowych Ośrodkach Społeczności Lokalnej, poświęconych pieczy zastępczej.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0203 seconds.