Z ostatniej chwili

Narodowe Święto NIepodległości

2020-11-09 14:49:34 informacje
img

Z uwagi na pandemię tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały zaplanowane w znacznie skromniejszej formie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W środę 11 listopada przedstawiciele władz Miasta w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej złożą kwiaty w alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz przy Pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki (ok. 11.00). Następnie delegacja uda się na plac Biegańskiego, gdzie kwiaty zostaną złożone przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wspólne świętowanie – w formie, do jakiej byliśmy przez ostatnie lata przyzwyczajeni, z uroczystym koncertem z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Filharmonii Częstochowskiej czy wspólnym przemarszem z alei Sienkiewicza na plac Biegańskiego, gdzie odbywały się główne miejskie obchody – z uwagi na stan epidemii zostało w tym roku odwołane.

11 listopada o godz. 16.00 w ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się promocja książki „Kresowe bitwy oręża polskiego w wojnie 1920 r.” pod redakcją Ryszarda Stefaniaka i Rafała Piotrowskiego (wydarzenie online  dostępne na profilu FB OPK „Gaude Mater” www.facebook.com/opkgaudemater).

 

Fot. Biuro Prasowe Urędu Miasta

Na zdjęciu ubiegłoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie

Page generated in 0.017 seconds.