Z ostatniej chwili

Nietrzeźwy kierowca mazdy uderzył w toyotę

2019-07-04 10:19:12 informacje
img

Kłobuccy kryminalni zajmują się sprawą 22-letniego kierowcy mazdy, który w minioną niedzielę na ul. Częstochowskiej w Miedźnie doprowadził do czołowego zderzenia z toyotą. W trakcie badania okazało się, że 22-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka toyoty. Została zabrana do częstochowskiego szpitala - informuje kłobucka Policja.

W minioną niedzielę kilkanaście minut po godz. 18.00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Na miejsce skierowani zostali policjanci z kłobuckiej drogówki. Wstępnie ustalili, że na łuku drogi, jadący w kierunku Kamyka 22-letni kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem i przejechał przez oś jezdni, doprowadzając do czołowego zderzenia z toyotą.

Można przypuszczać, że do utraty panowania nad pojazdem przyczynił się stan nietrzeźwości, w którym znajdował się 22-latek. W trakcie przeprowadzonego badania okazało się, że w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy, mieszkańca gminy Miedźno, znajdowało się ponad 2 promile alkoholu.

Jadącą w kierunku Zawad toyotą kierował 34-letni mieszkaniec Wrocławia, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ponadto w tym samochodzie jechała pasażerka, z miejsca zdarzenia została zabrana do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się teraz kłobuccy kryminalni. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy, a dodatkowo usłyszy policyjne zarzuty. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grożą mu: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilka lat więzienia. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0348 seconds.