Z ostatniej chwili

Nietrzeźwy kierowca spytał o drogę policjanta z drogówki

2019-08-28 11:11:57 informacje
img

Do niecodziennego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w minioną niedzielę na dożynkach powiatowych w Pankach. Do policyjnych motocyklistów czuwających nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości podjechał opel astra, którego kierowca spytał mundurowych o drogę na piknik. Policjanci wskazali odpowiedni kierunek zainteresowanemu kierowcy, jednak wcześniej sprawdzili stan jego trzeźwości, po czym uniemożliwili mu dalszą jazdę, gdyż w jego organizmie był niemal promil alkoholu - informuje kłobucka Policja.

W minioną niedzielę w Pankach odbywały się powiatowe dożynki, które m.in. zabezpieczał patrol policjantów na motocyklach z kłobuckiej drogówki. W pewnej chwili do mundurowych patrolujących ul. 1-go Maja podjechał opel astra, którego kierowca zapytał o drogę na imprezę mającą odbywać się po oficjalnej części uroczystości.

Policjanci wskazali odpowiedni kierunek zainteresowanemu kierowcy, jednak wcześniej sprawdzili stan jego trzeźwości, który od razu wzbudził podejrzenia u doświadczonych stróżów prawa.

Po przeprowadzeniu badania okazało się, że w organizmie 27-letniego kierowcy opla astry, mieszkańca Kłobucka, był niemal promil alkoholu. Wobec takich okoliczności mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz mężczyzna będzie musiał liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu: wysoka grzywna, orzeczeni zakazu kierowania pojazdami, a nawet kara więzienia.

 

Page generated in 0.0336 seconds.