Z ostatniej chwili

Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości

2018-12-03 13:52:42 informacje
img

W ubiegłym tygodniu kłobuccy mundurowi otrzymali nowe urządzenie  do badania stanu trzeźwości kierowców. Alkomat pozwala bardzo szybko przebadać kierującego pod kątem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie kupione ze środków pochodzących z gminy Miedźno zostało przekazane dzielnicowym pracującym na terenie tej gminy - informuje kłobucka Policja.
W ubiegłym tygodniu kłobuccy mundurowi otrzymali w Urzędzie Gminy w Miedźnie  nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości kierowców. Nowy alkomat, kupiony ze środków pochodzących z Gminy Miedźno, został przekazany dzielnicowym pracującym na terenie tej gminy. Urządzenie działa na prostej zasadzie. Badany kierowca przez kilka sekund wdmuchuje powietrze w kierunku urządzenia, które pracuje bez ustnika, po czym bardzo szybko otrzymujemy wynik pozwalający stwierdzić, czy badany znajduje się pod działaniem alkoholu.
Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się podczas akcji „Trzeźwość”, w czasie których celem mundurowych jest przebadanie jak największej liczby kierujących.
Nowy alkomat na pewno pozwoli zatrzymać niejednego pijanego kierującego, co bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, zarówno na drogach gminy Miedźno, jak i całego powiatu kłobuckiego.

Page generated in 0.0289 seconds.