Z ostatniej chwili

Nowy plac zabaw i rekreacji przy Krakowskiej

2019-12-27 12:18:29 informacje
img

Tuż przed świętami udało się zakończyć kolejne zadanie z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Kosztem 245 tys. zł powstał plac zabaw i rekreacji przy ul. Krakowskiej 45 w dzielnicy Stare Miasto - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W ramach placu zabaw do użytku oddano zestaw zabawowy wykonany z profili aluminiowych, składający się z osobnych części dla dzieci młodszych i starszych. Złożony jest m.in. z trzech wież, dwóch zjeżdżalni, wejścia po linarium łukowym i ukośnym, ścianki wspinaczkowej, zjazdu strażackiego oraz  elementów interaktywnych typu: kierownica, gra w liczby, gra w kółko i krzyżyk.
Elementami zabawowymi są też: huśtawka  wahadłowa, pomost ruchomy (w formie przegubowej tuby), bujak sprężynowyi słupki do slalomu.
Siłownia zewnętrzna składa się z dwustanowiskowych urządzeń: biegacz/orbitrek, twister/wahadło i wioślarz/prasa nożna.
Na nowym placu stanęły też ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Wytyczono alejki i placyki, w tym o bezpiecznej nawierzchni żwirowej.  
Miejsce zostało obsadzone zielenią. Zasadzono 8 drzew (wiśnia kulista, klon tatarski, judaszowiec), 456 krzewów (tawuły, hortensje bukietowe, pięciornik, liguster) oraz 32 sztuki traw (proso rózgowate). Trawniki (ok. 1000 m kw.) stanowią ponad połowę ogólnej powierzchni placu (1870 m kw.).
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0139 seconds.