Z ostatniej chwili

O sztuce "Czyż nie dobija się koni?" w "Dzień Dobry TVN"

2018-12-18 19:48:25 informacje
img

Magdalena Piekorz, reżyser i dyrektor artystyczna Teatru im. A. Mickiewicza opowie w TVN o częstochowskiej realizacji spektaklu „Czyż nie dobija się koni?”. Program „Dzień Dobry TVN” będzie nadawany w środę 19 grudnia od 8.00!
Opowiadanie Horace’a McCoya z 1935 r. otrzymuje nowe życie w Teatrze Adama Mickiewicza. Na scenie będzie można zobaczyć cały zespół aktorski częstochowskiego Teatru. Tancerzy, statystów oraz legendarny zespół Five O’Clock.
Premiera 12 stycznia 2019 r.
Po opowiadanie „Czyż nie dobija się koni?” teatr sięga rzadko, każda inscenizacja budzi ogrromne zainteresowanie. Tekst przenosi nas do Ameryki lat 30., czasów Wielkiego Kryzysu - biedy, głodu i marazmu. Show-biznes stwarza wówczas potwora w postaci trwających tygodniami maratonów tańca. Do Hollywood - fabryki marzeń - przyjeżdżają setki desperatów. Wśród nich są m.in. Gloria, marząca o zrobieniu kariery aktorskiej, Robert, który chce zostać reżyserem, Alice, prowincjonalna aktorka w stylu „american sweetheart”, ciężarna Ruby i jej mąż, który bez skrupułów zachęca żonę do udziału w krwawym show...
Opowiadanie zostało zekranizowane przez Sydneya Pollacka, a ekranizacja, powstała pod koniec lat 60. wkrótce została obwołana jednym z najważniejszych filmów amerykańskiej kinematografii.  

Page generated in 0.0367 seconds.