Z ostatniej chwili

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

2019-07-22 11:44:10 informacje
img

Czujność mieszkańców Poraja sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Kierowca poruszał się „wężykiem”. Jak się okazało, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje myszkowska Policja.

17 lipca policjanci z Koziegłów udali się na ul. Zieloną w Poraju, gdzie według zgłoszenia trzej mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę. Na miejscu stróże prawa zastali świadków, którzy oświadczyli, że uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie. Jeden z nich widział, jak 45-latek jedzie całą szerokością ulicy Zielonej w Poraju. Postanowił zareagować i zawrócił za nim. Po chwili na parkingu przed sklepem zauważył, jak pijany kierowca wysiadł zza kółka volkswagena sharana. Mężczyzna zataczał się i nie mógł utrzymać równowagi. Razem z dwoma innymi świadkami przytrzymał go do chwili przyjazdu policyjnego patrolu.

Kierowcę volkswagena przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 45-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 r. - również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie zdecyduje sąd.

 

Page generated in 0.032 seconds.