Z ostatniej chwili

Odnaleźli zaginioną 14-latkę

2018-05-10 10:00:01 informacje
img

Dzielnicowi z Koniecpola: st. asp. Adam Niepsuj i asp. Piotr Zygmunt odnaleźli zaginioną 14-latkę. Dziewczynki szukał cały sztab mundurowych, w tym policjanci z komendy miejskiej, komisariatu oraz z katowickiego oddziału prewencji, strażacy, ratownicy GOPR, strażnicy leśni, a także pracownicy Nadleśnictwa Złoty Potok. Jak się okazało, nastolatka była ze znajomym. Cała i zdrowa wróciła do domu - informuje częstochowska Policja.
Wczoraj przed południem oficer dyżurny z Koniecpola otrzymał informację o zaginięciu dziecka. Do akcji wkroczyli śledczy. Ustalili, że 14-latka, zamieszkała w jednej z małych miejscowości nieopodal Koniecpola, wyszła rano do szkoły, jednak nie pojawiła się w niej i nie można z nią nawiązać żadnego kontaktu.
Po południu sytuacja zaczęła wyglądać coraz bardziej dramatycznie, gdy w zaroślach nieopodal szkoły, do której uczęszcza 14-latka, odnaleziony został jej rower, którym się ostatnio poruszała.
Do poszukiwań włączeni zostali przedstawiciele innych jednostek i służb, w tym funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji policji, strażacy, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażnicy leśni, a także pracownicy Nadleśnictwa Złoty Potok. Nastolatki szukało kilkadziesiąt osób. Sprawdzana była każda informacja.
Funkcjonariusze ustalili, że dziewczynka może być w towarzystwie nowo poznanego kolegi. Ustalili też, jakim samochodem porusza się młody mężczyzna.
Typowane auto namierzyli i zatrzymali do kontroli tuż po 18.00 dzielnicowi z Koniecpola: st. asp. Adam Niepsuj i asp. Piotr Zygmunt. Okazało się, że w środku znajduje się zaginiona. Dziewczynka wróciła do domu. Wstępnie wszystko wskazuje, że powodem jej zaginięcia były problemy osobiste.

Page generated in 0.0402 seconds.