Z ostatniej chwili

Odwiedzili dzieci

2020-04-23 11:04:01 informacje
img

Mundurowi z częstochowskiej prewencji odwiedzili dzieci przebywające w domach dziecka. Policyjni jeźdźcy na koniach i przewodnicy psów służbowych zaprezentowali umiejętności swoich czworonogów, a podinsp. Rafał Zemła opowiedział, jak wygląda ich służba na co dzień. Dzieci nie kryły radości, jaką sprawiła im wizyta policjantów - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z częstochowskiej prewencji codziennie realizują zadania, mające na celu zapewnienie ładu i porządku w mieście i powiecie. W tym trudnym dla wszystkich okresie nie zapominają też o najmłodszych, którzy najbardziej odczuwają skutki wprowadzonych ograniczeń. Wczoraj zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Rafał Zemła wspólnie z asp. sztab. Martą Kaczyńską i sierż. sztab. Kamilem Sowińskim zrobił niespodziankę mieszkańcom Domu Dla Dzieci w Chorzenicach i Domu Małych Dzieci w Częstochowie, organizując spotkanie z zespołem konnym i przewodnikami psów policyjnych.
St. sierż. Korneliusz Kozłowski na koniu Hamisz i sierż. Michał Chrząszcz na Blue Baker zaprezentowali umiejętności jeździeckie swoich wierzchowców, a asp. sztab. Paweł Kowalczyk i asp. sztab. Marek Ładny opowiedzieli dzieciom, jak powinny się zachować w kontaktach z obcymi psami. Na zakończenie odbył się pokaz tresury Kaira - policyjnego czworonoga, który już prawie od roku pełni służbę w Częstochowie.
Wizyta policjantów sprawiła ogromną radość dzieciom, które większość czasu spędzają teraz w domach.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0169 seconds.