Z ostatniej chwili

Parada postaci literackich - tym razem pod dachem

2019-05-16 14:49:14 informacje
img

Niepogoda nie pozwoliła na przemarsz na pl. Biegańskiego, ale zamiast tego było spotkanie w gościnnej Bibliotece Publicznej im. W. Biegańskiego. W ten sposób młode czytelniczki i czytelnicy już po raz 10. uczcili Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W wydarzeniu, które odbyło się 14 maja w sali odczytowej, udział wzięły uczennice i uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2, 9, 12, 14, 17, 19, ZSP 3 (SP20), 35, 36, ZSP 1 (40), 53, 54, a także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kalei i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie.

Przedstawiciele klasy 6A SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi przypomnieli ideę Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek, a potem przyszedł czas na prezentacje ulubionych, książkowych bohaterów i bohaterek w międzyszkolnym konkursie „Najpiękniejsza postać literacka” – jury przyznało w nim pierwsze miejsca 15 uczestnikom. Z kolei w zabawie pod hasłem ,,Najciekawszy transparent promujący czytelnictwo” nagrodzono 3 szkoły: 1 miejsce – SP nr 9, 2 miejsce – ZSP w Przyrowie, 3 miejsce – SP nr 36.

Imprezę poprowadziły: Anna Hiller z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” – koordynatorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – oraz Renata Sowada z SP nr 53 i Sekcji Bibliotekarskiej częstochowskiego ZNP. Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta Częstochowy, a przygotowały je wspólnie: Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM”, Sekcja Bibliotekarska ZNP w Częstochowie, Biblioteka Publiczna im. W. Biegańskiego oraz Urząd Miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0145 seconds.