Z ostatniej chwili

Pijany 22-latek taranował mercedesem inne samochody

2018-10-23 10:45:34 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który na drodze wojewódzkiej pomiędzy Grodziskiem a Kłobuckiem taranował terenowym mercedesem inne samochody. Co więcej, mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu, a samochód, którym się poruszał, nie był jego własnością - informuje kłobucka Policja.
Interwencja policjantów zaczęła się od zgłoszenia kradzieży mercedesa klasy G, który był zaparkowany pod sklepem w miejscowości Grodzisko (gmina Wręczyca Wielka). Z przekazanych informacji wynikało, że skradziony pojazd miał odjechać w kierunku Kłobucka. Oficer dyżurny skierował w ten rejon dostępne patrole, zarówno od strony Wręczycy Wielkiej, jak i Kłobucka.
Zaraz po odebraniu pierwszego zgłoszenia dyżurny otrzymał kolejne, dotyczące terenowego mercedesa, który na drodze wojewódzkiej nr 492 uderzył w osobowe audi, a następnie na prostym odcinku drogi staranował jadące w tym samym kierunku bmw, po czym nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Kłobucka.
Niebezpieczna jazda kierowcy mercedesa zakończyła się w Kłobucku, gdzie po wyjechaniu z zakrętu terenówka uderzyła w murowane ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Staszica. Po opuszczeniu pojazdu, kierowca zaczął uciekać w pola, jednak w tym samym momencie na miejsce przyjechali policjanci z kłobuckiej drogówki i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę.
Zatrzymanym okazał się 22-leni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ustalono, że do Grodziska przyjechał w odwiedziny do  kolegi. Mężczyźni razem pili alkohol, po czym 22-latek zauważył, jak pod sklep podjechał terenowy mercedes. Gdy właścicielka weszła na zakupy, pijany mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał. Podczas przesłuchania nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Na szczęście w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Podejrzany, który już wcześniej wchodził w konflikty z prawem, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratora, sąd aresztował go na trzy miesiące.
Na zdjęciu: jeden ze staranowanych pojazdów
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0339 seconds.