Z ostatniej chwili

Podsumowanie majówki

2018-05-07 10:37:07 informacje
img

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie powiatu częstochowskiego czuwało w tym okresie kilkuset mundurowych. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Stróże prawa zatrzymali ponad 40 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu - informuje częstochowska Policja.
Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji. Z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie do służby skierowano mundurowych wszystkich pionów. Wspierali ich  strażnicy miejscy.
Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.
Akcja „Majowy Weekend” rozpoczęła się w piątek 27 kwietnia o 6.00, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem. Na drogach Częstochowy i powiatu doszło w tym czasie do 7 wypadków, w których 7 osób zostało rannych. Ponadto odnotowano przeszło 140 kolizji. Policjanci zatrzymali 43 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.
*
Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu myszkowskiego czuwało prawie 200 policjantów (198 policjantów oraz 5 funkcjonariuszy Straży Miejskiej). Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach powiatu doszło do 3 wypadków drogowych. Odnotowano 22 kolizje. Mundurowi zatrzymali 17 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Page generated in 0.0285 seconds.