Z ostatniej chwili

Policjant i strażnik więzienny na wolnym zatrzymali pijanego kierowcę

2022-09-23 11:49:35 informacje
img

Kryminalny z Częstochowy na wolnym podjął pościg za pijanym kierowcą. 59-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W ujęciu przestępcy policjantowi pomógł funkcjonariusz służby więziennej w Strzelcach Opolskich – informuje częstochowska Policja.

Aspirant Kamil Wojtasik pełni służbę w częstochowskiej komendzie. Na co dzień realizuje zadania w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości kryminalnej. Zajmuje się jej wszelkimi przejawami - od kradzieży, pobić, oszustw, znęcania się nad rodziną, po zabójstwa.

W ubiegłą niedzielę udowodnił, że również na wolnym zwraca baczną uwagę na osoby stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa. Gdy wraz z rodziną jechał samochodem, zauważył w Rększowicach kierującego pojazdem marki Hyundai, który jadąc z naprzeciwka, nie trzymał prawidłowego toru jazdy i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kryminalny zawrócił i zaczął jechać za nim, włączając co chwilę światła drogowe i używając klaksonu, by się zatrzymał. W końcu hyundai na chwilę zatrzymał się. Policjant podbiegł do samochodu, otworzył drzwi kierowcy i próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. 59-latek, który siedział za kierownicą, zaczął się szarpać, wymachiwać rękami, utrudniając zatrzymanie pojazdu. Po krótkiej chwili ruszył hyundaiem, nie zważając na to, że przy otwartych drzwiach stoi policjant. 

Z pomocą ruszył inny świadek – jak się okazało funkcjonariusz zakładu karnego w Strzelcach Opolskich. Policjant wspólnie ze strażnikiem więziennym dogonili uciekiniera, który zaczął uciekać pieszo i do czasu przyjazdu drogówki przytrzymywali, żeby nie uciekł. 

Jak się okazało, 59-latek wsiadł za kierownicę pojazdu, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. W toku powadzonych czynności okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo popełnione przez mieszkańca gminy Konopiska.

Page generated in 0.0166 seconds.