Z ostatniej chwili

Pomogą w samospisie

2021-06-22 13:22:33 informacje
img

Trwa spis powszechny. Miejskie Biuro Spisowe w Częstochowie organizuje w czwartek 24 czerwca kolejną plenerową akcję, w trakcie której będzie można skorzystać ze stanowisk do samospisu internetowego przy Centrum Handlowym Jagiellończycy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przedstawiciele Urzędu Miasta będą czekać na chętnych w godz. 10.00 - 14.00 przy Centrum Handlowym Jagiellończycy, w pobliżu minironda obok tzw. okrąglaka. W zeszłym tygodniu, w czasie podobnej akcji z takiej możliwości skorzystało ponad 70 osób.

Można też ciągle korzystać ze stanowisk spisowych w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej - w godzinach jego pracy (są zlokalizowane przy punkcie informacyjnym w głównym holu UM).

Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września 2021 r. Podstawową  metodą jest samospis internetowy. Odbywa się poprzez stronę spis.gov.pl za pośrednictwem formularza spisowego.

Dokonując samospisu, należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godz. 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.

Spisanie się przez internet daje możliwość wzięcia udziału w loterii i wygrania atrakcyjnych nagród. Wchodząc na stronę www.spis.gov.pl, można spisać się w dogodnej dla siebie chwili i pobrać unikatowy kod uprawniający do udziału w loterii. Można zgłosić go na stronie loteria.spis.gov.pl. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii trwa do 7 lipca 2021 r.

Jeżeli nie możemy spisać się we własnym zakresie, można zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon lub odwiedzić najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu są przygotowane specjalne stanowiska.

Jeśli nie spiszemy się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, dzwoniąc z numeru 22 828 88 88. Zgodnie z ustawą nie można odmówić mu przekazania danych. Tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.

Uwaga! Od 23 czerwca rozpoczynają się też wywiady bezpośrednie. Jeżeli ktoś nie spisał się dotychczas przez internet lub telefonicznie do jego drzwi może zapukać rachmistrz spisowy. 

Udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nasze dane chroni tajemnica statystyczna.

Page generated in 0.0172 seconds.