Z ostatniej chwili

Poniedziałek na Festiwalu „Czytaj!”

2022-09-05 10:41:02 informacje
img

Trzeci dzień Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj! - poniedziałek 5 września - nie poskąpi atrakcji. Oto co organizatorzy imprezy przygotowali na dziś.
17.00 - UPIÓR. SPOTKANIE Z ŁUKASZEM KOZAKIEM - Autor niezwykłej książki Upiór. Historia naturalna”„ wykonał imponującą pracę, docierając do nieznanych dotąd materiałów źródłowych, proponując zaskakujące tropy interpretacyjne, pokazując, dlaczego pozornie nieistotny temat jest konieczny do zrozumienia pewnych fenomenów polskiej kultury. Któż z nas zdaje sobie sprawę, że pierwsze wzmianki o europejskich upiorach pochodzą z Polski? Czym jest historia słowiańskiego wampiryzmu? Dlaczego historie upiorów mogą wpisywać się w narrację o wykluczeniach? Łukasz Kozak wie o tym sporo. Miejsce: Miejska Galeria Sztuki (III Aleja 64)
19.00 - DRIVE MY CAR. PROJEKCJA FILMU - Oscar, Złote Globy, Cannes i Bafta. Potrzeba lepszych rekomendacji? Kto jeszcze nie widział produkcji Ryusuke Hamaguchi na podstawie prozy Murakamiego, będzie miał okazję nadrobić zaległości. Piękna opowieść o samotności i uczuciach w konwencji kina drogi. Trzeba się przygotować na sporą dawkę wzruszeń. Miejsce: OKF „Iluzja” (III Aleja 64)

Page generated in 0.0159 seconds.