Z ostatniej chwili

Poniżej pasa

2018-10-05 16:01:41 informacje
img

Spektakl Richarda Dressera "Poniżej pasa" będzie pierwszą premierą tego sezonu w Teatrze im. A. Mickiewicza. Przygotowywany już przed wakacjami, został latem pokazany w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie - jest efektem współpracy między tymi dwiema scenami i spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. 
Niejedna osoba odnalazła w nim siebie, bowiem traktuje o problemach pracowników korporacji. 
Do pracy w międzynarodowej firmie, gdzieś w dalekim kraju, przyjeżdża Dobek. Na miejscu poznaje swojego współlokatora Hanrahana, wymęczonego menedżera średniego szczebla oraz Merkina, szefa z obsesją na punkcie władzy. Wspólnie tworzą niezbyt lubiany dział audytorów. Wyizolowani od pozostałych pracowników, z dala od własnych rodzin, są zdani tylko na siebie.
Jednak potrzeba przyjaźni zderza się z równie silną potrzebą konkurowania.
Mężczyźni z podejrzliwością odbierają każdy ruch współtowarzyszy, na zmianę broniąc swego terytorium albo zawiązując sojusze. Ich wspólne życie pełne jest niezdarności i komicznego „łapania za słówka”. Potrójna dawka testosteronu i tupeciarska walka o pozycję w pracy dostarczy widzom materiału do refleksji nad samotnością i międzyludzkimi relacjami.
Premiera istotna jest z kilku powodów: jest bowiem polską prapremierą sztuki i właściwie wprowadzeniem jej do naszego życia teatralnego - tekst nie był wcześniej znany naszej publiczności, został wiosną przetłumaczony na potrzeby częstochowskiego wystawienia.
I jeszcze jeden powód, dla którego spektakl jest wart naszego zainteresowania - jego twórcy: na scenie widzimy trójkę świetnych aktorów - Waldemara Cudzika, Michała Kulę i Adama Machalicę, przedstawienie wyreżyserował André Hübner-Ochodlo, a muzykę stworzył Adam Żuchowski.
Premiera sztuki „Poniżej pasa” - w sobotę 6 października o godz. 19.00 (dziś, w piątek 5 października jest premiera nauczycielska). 
Kolejne spektakle - w niedzielę 7 X, a później 19 X i 24 X.

Page generated in 0.0269 seconds.