Z ostatniej chwili

Poważne zdarzenie z udziałem motocyklisty

2021-08-18 11:32:23 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają  przyczyny i okoliczności zdarzenia z udziałem motocyklisty, do którego doszło w miniony piątek 13 sierpnia, na drodze pomiędzy Waleńczowem a Złochowicami. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 64-letni kierowca jednośladu podczas wyprzedzania innego motocyklisty najechał na pobocze drogi, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala - informuje kłobucka Policja.
W miniony piątek 13 sierpnia około godz. 18.25 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację dotyczącą zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło na drodze pomiędzy miejscowościami Waleńczów i Złochowice.
Na miejsce skierowani zostali policjanci z kłobuckiej drogówki. Wstępnie ustalili, że 64-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego motocyklisty najechał na pobocze drogi, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
Z miejsca zdarzenia mężczyzna został zabrany do częstochowskiego szpitala. Z uwagi na odniesione obrażenia na miejscu nie można było sprawdzić stanu trzeźwości 64-latka, natomiast zostanie on ustalony na podstawie zleconych badań krwi.
Obecnie pod nadzorem częstochowskiego prokuratora sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni. W toku postępowania śledczy skorzystają m.in. z opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzenia drogowego, która pozwoli precyzyjnie ustalić przyczyny i okoliczności wypadku.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0166 seconds.