Z ostatniej chwili

Pożar w kamienicy przy Równoległej

2019-01-18 13:45:35 informacje
img

O pożarze w kamienicy przy ul. Równoległej informuje częstochowska Policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień rozprzestrzenił się w okolicach drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. Ewakuowani zostali mieszkańcy budynku. 8 osób przewieziono do szpitala. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 43-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Do zdarzenia doszło tuż przed północą. Jak wstępnie ustalili śledczy, ogień rozprzestrzenił się w okolicy drzwi wejściowych do jednego z mieszkań na drugim piętrze. Pomoc straży pożarnej i policji przyszła na czas i wszystkie osoby zostały bardzo szybko ewakuowane z budynku, a ogień ugaszony. Z uwagi na silne zadymienie pomieszczeń, do szpitala trafiło 8 osób, w tym 4 dzieci. Dalszej obserwacji wymagało jedno z dzieci.
Policjanci zatrzymali w tej sprawie 43-latka. To były konkubent kobiety, której drzwi do mieszkania uległy spaleniu. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna ma związek z podpaleniem. Badanie wykazało u niego w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostanie on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Na miejscu zdarzenia trwają czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0282 seconds.