Z ostatniej chwili

Prace na Wolności i Karłowicza, trzecie „wahadło” na DK-46

2021-11-29 16:10:05 informacje
img

Rozpoczęły się prace przy przebudowie chodnika na odcinku al. Wolności oraz przebudowie pobocza przy ul. Karłowicza. Kolejny odcinek na DK-46 z ruchem wahadłowym to fragment między Szamotową a Amonitową – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.    

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z przebudową chodnika w al. Wolności - na odcinku do ul. Focha do ul. Jana III Sobieskiego po stronie zachodniej. Utrudnienia w ruchu potrwają do 16 grudnia.

Trwa także przebudowa pobocza przy ul. Karłowicza – na odcinku od ul. Makuszyńskiego do ul. Berenta. Prace powodują utrudnienia w ruchu na ul. Karłowicza, które mają potrwać do 14 grudnia.

W związku z przebudową DK-46 pomiędzy ulicami Szamotową i Amonitową aktywna jest już trzecia sygnalizacja świetlna kierująca ruchem wahadłowym w miejscach prac. Pozostałe funkcjonują w ciągu ul. Przejazdowej – od Szybowej do Marynarskiej oraz za skrzyżowaniem z ul. Tatrzańską w stronę miasta – w obrębie budowy tymczasowego obiektu mostowego nad rzeką Gorzelanką.

Trzeba to uwzględnić, planując przejazd DK-46 w zachodniej części miasta, bo przejazd ulicami Główną i Przejazdową jest niewątpliwie dłuższy.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0221 seconds.