Z ostatniej chwili

Przeszło 120 porcji marihuany nie trafi na rynek

2019-01-15 15:34:42 informacje
img

Kryminalni z Komisariatu I zabezpieczyli przeszło 120 porcji marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Trzej podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowań do ich wprowadzenia na rynek. Dwóch mężczyzn objętych zostało dozorem, mają też poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu I postanowili sprawdzić informację, z której wynikało, że na jednej z posesji w Gnaszynie ma być przechowywana znaczna ilość narkotyków. W znajdujących się tam pomieszczeniach gospodarczych śledczy znaleźli zielony susz i pewne ilości białego proszku. Wszystko zapakowane było w foliowe woreczki. Wykonane przez policjantów testy wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana, z której można było przygotować przeszło 120 „działek” dilerskich.
Podejrzany o ich posiadanie, udzielanie i przygotowania do  wprowadzenia na rynek 30-latek został zatrzymany. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe przedstawił mu zarzuty i zastosował wobec niego dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.
Kryminalni z częstochowskiej „jedynki” dotarli też do 25-letniego dealera z Będzina, od którego 30-latek miał kupić narkotyki. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń stróże prawa zabezpieczyli marihuanę, kilkanaście tabletek ekstazy i amfetaminę. Wszystko wskazuje, że mężczyzna częstował też marihuaną kilkakrotnie swojego współlokatora. Prokurator przedstawił 25-latkowi zarzuty udzielania marihuany w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także posiadania i udzielania narkotyków. I w tym przypadku podejrzany objęty został dozorem, ma też poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.
Działania śledczych doprowadziły też do zatrzymania starszego brata 25-latka. U niego w mieszkaniu śledczy również znaleźli marihuanę. 29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.
Sprawa jest rozwojowa. Śledczy wspólnie z prokuratorem wyjaśniają wszystkie jej szczegóły.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0294 seconds.