Z ostatniej chwili

Rowerowa odyseja dobroci

2019-04-19 12:07:01 informacje
img

Fundacja Podróże Bez Granic jest organizatorem charytatywnej akcji  „Rowerowa Odyseja Dobroci”. Na trasie rowerowego maratonu z Niemiec do Polski znalazła się także Częstochowa - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
W ramach akcji jej pomysłodawca Tomasz Boryński, któremu na wybranych odcinkach towarzyszyli inni rowerzyści (w tym także z niepełnosprawnościami), przejechał 2000 km z południowo-zachodnich Niemiec (start z Bad Kreuznach), przez Czechy do Polski. Na trasie przejazdu znalazły się m.in. Frankfurt nad Menem, Karlowe Wary, Praga, Brno, Ostrawa, Kraków, Łódź, Warszawa, Toruń i Malbork. Do Częstochowy rowerzysta - społecznik dotarł 14 kwietnia, natomiast w czwartek 18 – kończył swoją „odyseję” w Gdyni.
Do rajdu można było dołączyć w dowolnym momencie przejazdu, zgłaszając wcześniej taką chęć poprzez wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny.
Akcja miała na celu zbiórkę środków na organizację rajdów rowerowych dla osób z niepełnosprawnością oraz zakup niezbędnego sprzętu (handbików i trójkołowców). Zakupiony dzięki środkom ze „zrzutki” sprzęt gdyńska fundacja chce wykorzystywać nie tylko podczas rowerowych wyjazdów, ale także udostępniać go osobom z niepełnosprawnościami, które chciałyby wyjść z czterech ścian, spróbować jazdy oraz poprawić psychiczną i fizyczną formę, potrzebną w pokonywaniu codziennych wyzwań.
Osoby chcące wesprzeć przedsięwzięcie mogą to jeszcze zrobić poprzez serwis zrzutka.pl. Szczegóły znajdują się na stronie: https://rowerowaodyseja.pl/aktualnosc/1760, natomiast informacje o Fundacji Podróże Bez Granic: https://www.podrozebezgranic.pl
Na zdjęciu: Tomasz Boryński na trasie rajdu w Częstochowie (fot. z profilu fb: Tomek Na Rowerze)

Page generated in 0.0558 seconds.