Z ostatniej chwili

Ruszyły Senioralia

2019-10-10 22:33:45 informacje
img

Seniorki i seniorzy mają już symboliczne klucze do bram Częstochowy. Czwartek był dniem „rekreacyjnym”, piątek będzie „koncertowym”. Jutro organizatorzy zapraszają na widowisko przygotowane przez Teatr im. Adama Mickiewicza i występ Haliny Kunickiej - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.    
Senioralia 2019 w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się od symbolicznego przekazania kluczy do miasta. Z rąk prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Wolskiego odebrała je przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów Elżbieta Kunicka oraz jej wiceprzewodnicząca Ewa Pachura.  
Pierwszy dzień częstochowskiego święta seniorek i seniorów koncentrowała się na rekreacji i zdrowiu. O godz. 10.00 otwarto stoiska organizacji działających na rzecz społeczności senioralnej. Na arenie głównej z kolei można było wziąć udział w zajęciach Zumby czy gimnastyce ogólnorozwojowej.
Drugi dzień – 11 października – będzie dniem koncertowym. Główną gwiazdą będzie Halina Kunicka, która wejdzie na scenę o godz. 20.00. Wcześniej, o godz. 18.00, Teatr im. A. Mickiewicza wystąpi z widowiskiem muzycznym „Zaczarowany koń”.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0229 seconds.