Z ostatniej chwili

Ruszyły prace na Kościelnej

2019-11-28 13:57:54 informacje
img

Rozpoczęła się inwestycja drogowa związana z rozbudową ulic Artyleryjskiej i Kościelnej na odcinku od ul. Matejki do przedłużenia Jagiellońskiej do Kościelnej. Inwestycja wartości blisko 6,5 mln zł potrwa do listopada przyszłego roku - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Modernizowany odcinek ma długość ponad 1,1 km. Część drogowa obejmuje wykonanie jezdni ulic Artyleryjskiej i Kościelnej oraz przebudowę skrzyżowań z korektą łuków i wymianą nawierzchni na wlotach (z wyłączeniem skrzyżowań ul. Artyleryjskiej z Komandorską i z Oficerską). W ciągu ul. Artyleryjskiej powstaną obustronne odcinki piesze, a istniejący będzie przebudowany. Jednostronny ciąg pieszy w ul. Kościelnej także czeka przebudowa.

Część drogową dopełni m.in. wykonanie oznakowania oraz obsianie skarp i nasadzenia zieleni.

Modernizacja ul. Artyleryjskiej ma także swoją część sanitarną – z przebudową kanalizacji deszczowej i wodociągu od ul. Matejki do Oficerskiej.

 

Planowany termin zakończenia wszystkich prac związanych z inwestycją, na którą udało się zdobyć dofinansowanie z ministerialnego Funduszu Dróg Samorządowych, to listopad przyszłego roku. Wyłonionym w przetargu wykonawcą prac jest spółka Bitum z Lublińca.

Koszt zadania to blisko 6,5 mln zł (z czego dofinansowanie ma wynieść ok. 2,6 mln zł).

Prace rozpoczęły się w ul. Kościelnej, w związku z czym wyłączony z ruchu jest odcinek Kościelnej między ul. Jagiellońską a Artyleryjską.

Na placu rozpoczętej niedawno budowy w środę pojawił się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk w towarzystwie m.in. zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Piotra Kurkowskiego.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0413 seconds.