Z ostatniej chwili

Śląskie Orły Wolontariatu

2022-11-03 13:17:22 informacje
img

Do 7 listopada 2022 r. można nominować kandydatów w konkursie „Śląskie Orły Wolontariatu – Wolontariusz 2022” – informuje Samorząd Województwa Śląskiego.

Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne i organizacje pozarządowe związane z działalnością na rzecz wolontariatu, po jednym w każdej z kategorii: 

-  wolontariat indywidualny

-  organizacja działająca w obszarze wolontariatu.

Celem konkursu jest uhonorowanie wolontariuszy, za ich zaangażowanie i troskę o drugiego człowieka. Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i całe organizacje. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego – ważne, żeby miała charakter wolontariatu.

– Bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka jest fundamentem naszego człowieczeństwa. Ten konkurs to doskonały sposób na wyrażenie wdzięczności wszystkim wolontariuszom z województwa śląskiego, forma podziękowania, ale również motywacja do dalszej pracy na rzecz innych. Chcemy docenić ludzi, którzy bezinteresownie pomagają w różnych obszarach, niosąc nadzieję i wiarę w lepsze jutro – podkreśla marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Kandydatów mogą zgłaszać osoby fizyczne i organizacje pozarządowe związane z działalnością na rzecz wolontariatu. Jeden podmiot może wskazać po jednej kandydaturze w każdej z dwóch kategorii.

– Nic nie zastąpi bezinteresownej pracy wolontariuszy w różnych obszarach życia społecznego – w czasie wojny na Ukrainie obserwowaliśmy szczególny zryw dobroczynności. Myślę, że ta ofiarność znajdzie swoje odzwierciedlenie również w zgłoszeniach w konkursie – tłumaczy Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Kapituła konkursu wybierze laureatów w kategoriach: wolontariat indywidualny i organizacja działająca w obszarze wolontariatu. Członkowie kapituły będą brać pod uwagę: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 listopada 2022 r.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: 

https://ngo.slaskie.pl/content/slaskie-orly-wolontariatu--wolontariusz2022?fbclid=IwAR3DIl2HRWbcnVOH3eXCSd-TwTqMoMUr0XbvLRdIcZujZkIqfjV9VzpeLJ0

 

Autorka grafiki:  Małgorzata Wojtczyk / UMWS

Page generated in 0.0152 seconds.