Z ostatniej chwili

Spacer ziołowy

2019-04-30 15:36:36 informacje
img

Spacer ziołowy pt. „Wiosna w Złotym Potoku” z cyklu „Jura pachnąca ziołami” odbędzie się w czwartek 2 maja. Zbiórka na rynku w Złotym Potoku o godz. 11.00.

Zainteresowanych poprowadzi Irena Jarzyńska - biolog, zielarz i pasjonat turystyki po Jurze. Jak zapowiada, będzie to rodzinny spacer w celu poszukiwania roślin leczniczych rosnących. I kwitnących wiosną. - Zwiedzimy jeden z najciekawszych przyrodniczo terenów okolic Częstochowy: miejscowość Złoty Potok i rezerwat przyrody „Parkowe”. Przejdziemy przyrodniczą ścieżką dydaktyczną, obserwując jurajskie formacje skalne, jaskinię, źródła i stawy hodowlane wzdłuż rzeki Wiercicy - informuje.

Trasa będzie łatwa, ok. 8 km, niewielkie wzniesienie wapienne na szlaku turystycznym. Zabrać ze sobą trzeba ubiór turystyczny, mogą być kijki do nordic walking, zeszyty do notatek, aparat fotograficzny do zielarskich dokumentacji. Zapewnione są materiały informacyjne i ziołowe repelenty odstraszające owady.

Dojazd na miejsce zbiórki: autobusem z dworca PKS w Częstochowie o godz. 10.00, stanowisko 10 (relacja: Częstochowa - Złoty Potok, przez Olsztyn, w Złotym Potoku o godz. 10.46). Powrót autobusem PKS o godz. 14.35 lub 15.05 albo od 15.40 (zależnie od pogody i kondycji uczestników).

Page generated in 0.0191 seconds.