Z ostatniej chwili

Sportowe nagrody rozdane

2018-03-28 11:45:19 informacje
img

Zawodnicy, szkoleniowcy i działacze znaleźli się w gronie 115 osób nagrodzonych bądź wyróżnionych za wybitne osiągnięcia w częstochowskim sporcie w 2017 roku - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe odbyła się 27 marca w Hali Sportowej Częstochowa.
Po rozpatrzeniu wniosków przez komisję opiniującą i Prezydenta Częstochowy nagrody przyznano 39 osobom (4 nagrody I stopnia, 5 - II stopnia i 30 - III stopnia), wśród których znalazło się 23 zawodników oraz 16 trenerów i działaczy. Wyróżnienia otrzymało z kolei 76 osób – 57 zawodników oraz 19 trenerów i działaczy.
Dodatkowo trzy osoby zostały wyróżnione z inicjatywy Prezydenta Częstochowy za szczególny wkład w rozwój kultury fizycznej w naszym mieście. Wyróżnienia odebrali: Władysław Prochaska z Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Jarosław Ociepa ze Śląskiego Związku Badmintona oraz Zbigniew Markowski ze Stowarzyszenia Klub Sportowy Markowski Volley Częstochowa.
Goście obejrzeli krótki film na temat sportu w Częstochowie, a wręczaniu nagród i wyróżnień towarzyszyły prezentacje multimedialne poświęcone laureatom. Uroczystość uświetnił także występ duetu wokalno-fortepianowego: Iwona Korgól i Jakub Zieliński.
Nagrody laureatom wręczyli: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz jego zastępcy, Jarosław Marszałek i Andrzej Szewiński.
Wszyscy laureaci otrzymali statuetki z grawertonem, a nagrodzeni – także nagrody finansowe (I stopnia – 3 tys. zł, II stopnia – 2 tys. zł, III stopnia – 1 tys. zł).
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0536 seconds.