Z ostatniej chwili

Spowodował 3 kolizje, mając prawie 2 promile

2018-12-12 19:18:31 informacje
img

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał 63-latek z powiatu myszkowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o to, że mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, spowodował aż 3 kolizje. Najpierw uderzył kierowanym przez siebie seicento w autobus, potem w osobówkę, a na końcu w znak drogowy - informuje częstochowska Policja.
Wczoraj późnym wieczorem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego w miejscowości Kusięta. Jak ustalili policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, kierujący seicento podczas wyprzedzania autobusu nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do stłuczki. Nie zatrzymał się jednak i odjechał w kierunku Częstochowy, a tam na skrzyżowaniu przy ul. Legionów spowodował kolizję z toyotą, pojechał dalej i na rondzie Havla uderzył w znak drogowy. Dopiero wtedy zakończył swoją przejażdżkę. 
Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Musi się też liczyć z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0279 seconds.