Z ostatniej chwili

Sprawca śmiertelnego wypadku w Jaskrowie trafił do aresztu

2019-08-19 12:40:19 informacje
img

W sobotę policjanci z komendy doprowadzili do Sądu 26-letniego częstochowianina, który w środę 14 sierpnia doprowadził do zderzenia trzech pojazdów. Wypadku nie przeżył 67-letni mężczyzna. Jak się okazało, sprawca był pod wpływem środków psychotropowych. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy - informuje częstochowska Policja.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Jaskrowie w minioną środę kilka minut po 16. Z ustaleń policji wynika, że kierujący bmw nie zachował należytych środków ostrożności, jadąc w kierunku Częstochowy, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z fordem focusem, a następnie zderzył się czołowo z samochodem marki Honda. Wskutek poniesionych obrażeń pasażer hondy, 67-letni mieszkaniec Częstochowy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak się okazało, sprawca wypadku był pod wpływem środków psychotropowych tj. amfetaminy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, po zapoznaniu się z całością materiałów, przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz zadecydował o wystąpieniu z wnioskiem o izolacyjny środek zapobiegawczy. W sobotę Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie, konsekwencje prawne są takie same. Za popełnione przestępstwa mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0373 seconds.